• 15ÚNO

  14.2.2015 se ve Zbýšově konalo "11. Mistrovství ČR v benčpresu dorostu, juniorů a masters".

  Na tyto závody se přichystali 2 naši závodníci a to:

  - Robert Rajzl (kat. Junioři do 74kg)
  - Petr Zámečník (kat. Muži M1 do 83kg)

  Jako první závodil Robert. Už svým vysokým základním pokusem (150kg) dal soupeřům jasně najevo, kdo zde bude úřadovat. A taky to tak bylo. Druhým pokusem šel na 160kg, které zvládl, a na třetí si nechal naložit krásných 165kg. Bohužel však nebyl tento pokus nebyl uznán platným v poměru 2:1 za údajný pokles. Nicméně i tak Robert s vysokým rozdílem (42,5kg) unikl svým soupeřům a usedl tak na pomyslný trůn pro MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY!
  V konečném hodnocení juniorské kategorie pak skončil opět na medailovém - třetím místě.

  Peťa šel základem 135kg. S touto váhou si snadno pohrál a na druhé dva pokusy přidal vždy 5kg (140; 145). Všechny tři pokusy byly platné a velmi lehce zvládnuté. Na to, že tento dlouholetý závodník byl zraněný, dokázal po několikaměsíční pauze dorovnat svůj "osobák", což je skutečné úctyhodné. Pouze strach ze zranění jej nepustil přes hranice svého osobního rekordu, tak snad příště!
  V konečném hodnocení skončil těsně pod medailovou hranicí na 4. místě. Ale i tak odjel velmi krásný závod, což bylo patrné mj. i z jeho spokojeného výrazu.

   

  Oběma závodníkům srdečně gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci oddílu a přejeme spoustu dalších úspěšných závodů!