• 25LIS

  V sobotu 23. 11. 2013 pořádala Tj Olympia Zlín finále extraligy družstev silového trojboje. Soutěž se konala v ZŠ ve Štípě u Zlína. Soutěže se zúčastnilo 9 nejlepších týmů z celé ČR. Z prvního kola extraligy byla Tj Olympia Zlín ,,A" na bronzové pozici za druhým Sokolem Nymburk, který měl náskok pouhých 10 wilksových bodů. První místo si s náskokem 97 bodů na druhého pojistil KST Jihlava. Do druhého kola - finále extraligy šla Tj Olympia Zlín ,,A" s odhodláním stáhnout náskok na Sokol Nymburk. V průběhu soutěže všichni závodníci týmu Tj Olympia ,,A"  podávali velmi pěkné výkony. Tomáš Pavliš vytvořil nový český (juniorský i mužský) rekord v mrtvém tahu výkonem 305kg (ve váhové kategorii do 83kg). Miroslav Hejda vytvořil nový český rekord v mrtvém tahu výkonem 335,5kg (ve váhové kategorii do 105kg). Zoltán Kanát dřepl obdivuhodných 345kg (ve váhové kategorii do 120kg). Marek Žák pokořil 190kg v benčpresu (ve váhové kategorii do 83kg). Kluci nakonec svými výkony vyhráli druhé kolo a to znamenalo konečné 2. místo za KST Jihlava, který vyhrál se suveréním náskokem 70 wilksových bodů. Sokol Nymburk bral nakonec 3. místo se ztrátou 8 wilksových bodů za Tj Olympia Zlín ,,A".

  Týmu Tj Olympia Zlín ,,B" se dařilo méně. I přes krásné výkony - Michal Krček dokázal vytlačit rovných 200kg na benčpres (ve váhové kategorii do 105kg), Eva Bánovská vytvořila nový ženský rekord v mrtvém tahu výkonem 145kg (ve váhové kategorii do 57kg), Vítězslav Čelůstka vytlačil na benčpres 165kg (ve váhové kategorii do 74kg) a Petr Zámečník, který se po dlouhodobé nemoci mohl pyšnit 220kg na mrtvý tah (ve váhové kategorii do 83kg) - sestupuje družstvo z extraligy pro rok 2014. Pevně však věříme, že příští rok bude Tj Olympia Zlín ,,B" bojovat v 1. lize o postup opět do nejprestižnější ligy v ČR - do extraligy. 

  Velké poděkování patří sponzorům a lidem, kteří nám pomohli uspořádat tak náročnou soutěž: Zlínský kraj, ActivLab, pan Jaroslav Doleček, pan Vratislav Čech, pan Miroslav Cunda, pan Lubomír Klátil, pan Jakub Blažek, a.s. RENOMIA a v neposlední řadě členové Tj Olympia Zlín.

  - fotogalerie naleznete zde a zde

  - celý záznam ze soutěže si můžete pustit zde

  - kompletní výsledkový servis naleznete zde (o záznam a výsledkový servis se staral Tomáš Poles, powerlifter.cz)