• 3BŘE

  Dne 28. 2. 2015 se v Praze konalo "23. Mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen".

  Jelikož jsou tyto závody každoročně vnímány jako pomyslný "vrchol" sezony, nikdo nenechal v přípravě nic náhodě a každý, do posledního jedince, se snažil podat co nejlepší výsledek, mnohdy až na hranici svých možností. A proto podívaná na toto Mistrovství byla skutečně úchvatná. K vidění toho bylo tedy opravdu hodně, rivality a soupeření nevyjímaje.

  Soutěže se účastnilo celkem 50 závodníků z 19 oddílů. Náš oddíl - TJ Olympia Zlín - zde měl zastoupení v podobě 7 závodníků.

   

  Ženy do 63kg - sloučená

  • BÁNOVSKÁ Eva [135 ; 77,5 ; 163,5 = 376]

  Eva startovala ve sloučené kategorii, ihned tedy bylo jasné, že v tomto případě nebude rozhodovat trojboj, nýbrž Wilksovy body. Nicméně svůj úkol zvládla na výbornou, poprala se s tím jak nejlépe mohla a jelikož překonala národní rekord jak v benčpresu, tak v mrtvém tahu (i v konečném trojboji), mohla se radovat z krásného prvního místa a titulu "Mistryně ČR za rok 2015"!

  Muži do 74kg

  • ČELŮSTKA Vítězslav [210 ; 190 ; 230 = 630]
  • RAJZL Robert [230 ; 162,5 ; 215 = 607,5]

  Víťovi závody vyšly skutečně na výbornou. Na to, že jej těsně před soutěží skolila nemoc, i přesto dokázal ve všech třech disciplínách podat své osobní rekordy. Nutno také podotknout, že v benči dokonce zatlačil nový národní rekord! V konečném součtu tak obsadil úctyhodné druhé místo.
  Robert se, jakožto jediný juniorský závodník z Olympie, nenechal vůbec zahambit a ukázal, že o něm v budoucnu ještě uslyšíme. Také se potýkal se zdravotními problémy, což se podepsalo zejména na dřepu, kdy se mu podařilo zapsat až posledním, třetím pokusem. Dále už měl ale zbytek soutěže pod kontrolou a svými výkony obsadil bronzovou příčku, ihned za svým týmovým kolegou.

  Muži do 83kg

  • ŽÁK Marek [306 ; 200 ; 270 = 776]

  Marek se rovněž dokázal přenést přes nepřízeň svého zdravotního stavu a blýskl se zejména ve dřepu, kde vytvořil nový národní rekord. Jasně tak dal svým soupeřům hned první disicplínou najevo, kdo je tady favoritem. A taky, že tak bylo. V konečném součtu nemohl skončit jinak, než na zlatém - prvním místě! A to obrovským náskokem 81 kil.

  Muži do 105kg

  • KANÁT Zoltán [310 ; 207,5 ; 270 = 787,5]
  • KRČEK Michal [295 ; 215 ; 275 = 785]

  V kategorii do 105kg se strhla skutečně zřejmě největší závěrečná "bitva" mezi oddílovými kolegy Zoltánem a Michalem. Oba borci vstoupili do závodů naplno a stálo to opravdu za to. Zoltán, jakožto několikanásobný mistr světa a mistr Evropy v Masters byl v tomto pomyslném duelu favoritem, avšak o 16 let mladší Michal mu šlapal doslova na paty. Po náročném dohánění byl výsledek poměrně rozporuplný. Zoltán sice o 2,5kg vyhrál celou kategorii, co se trojboje týče (a stal se tak samozřejmě mistrem ČR), ale v přepočtu na Wilksovy body byl naopak úspěšnější Michal. Tudíž otázkou je, kdo z nich je opravdu "ten lepší"? Toť otázka, snad budeme muset počkat na příští rok, který to definitivně rozsekne.. :-)

  Muži do 120kg

  • HEJDA Miroslav [325 ; 252,5 ; 332,5]

  A posledním závodníkem z řad Olympie, byl Mira, který suverénně ovládl kategorii do 120kg a s téměr 100 kilovým rozdílem velmi hladce unikl svým soupeřům. Stal se tak v pořadí již čtvrtým mistrem ČR za oddíl Olympie.

  Co se týče celkového hodnocení závodníků, za zmínku stojí určitě prvenství mezi ženami v podání Evy Bánovské. Mezi muži obsadil druhé místo Miroslav Hejda a třetí skončil Marek Žák.

  No a v konečném pořadí se opravdu naplnily naše ambice, se kterými tam závodníci jeli. Mezi oddíly na prvním místě nemohl skončit nikdo jiný, než ten, který dokázal ze 7 zúčastněných vytvořit 4 novopečené mistry ČR, a to: TJ OLYMPIA ZLÍN, pod vedením pana šéfa Stanislava Krčka!!!

  Všem závodníkům ještě jednou srdečně gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu. Děkujeme také všem pomocníkům - Mira Cunda, Lukáš Kovářík, Nika Kuželová - za pomoc. Člověk si někdy možná říká, zda je to vůbec možné, aby zrovna ve Zlíně byly takové špičky a třídy, ale odpověď je snadná - ano, je to skutečně tak. Věříme, že rok 2016 bude o to více úspěšnější a obhájení tutilu "MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY" se podaří!

   

  Kompletní výsledky zde: http://www.powerlifter.cz/23-mistrovstvi-cr-v-silovem-trojboji-muzu-a-zen-praha-repy-s453.aspx