• 1BŘE

  Dne 25. února 2017 se ve sportovní hale Lukov konalo 25. Mistrovství České republiky v silovém trojboji mužů a žen, jehož pořadatelství měl na starost náš oddíl TJ Olympia Zlín.

  Sjelo se zde celkem 29 soutěžících z celé České republiky.

  Za náš domácí tým soutěžilo 5 borců.

  - Lukáš Kovařík (kat. muži do 93kg)

  - Michal Krček (kat. muži do 105kg)

  - Miroslav Hejda (kat. muži do 120kg)

  - Zoltán Kanát (kat. muži do 120kg)

  - Jan Vavruša (kat. muži do 120kg)

   

  Lukáš Kovařík se ve své váhové kategorii umístil po náročném boji na krásném 3. místě. Vstup do závodu byl pro něj sice poněkud divoký, neboť na dřepu zapsal pouze jediný (druhý) opravný pokus svého základu (250kg), avšak v dalších dvou disciplinách byl daleko přesvědčivější. Byla to doslova bitva do poslední kapky potu. Lukáš nakonec zvládl v celkovém součtu trojboje zvednout o 2,5kg víc než soupeř, což ho posunulo na konečné, medailové, třetí místo. V zápalu boje a pod tlakem okolních diváků si dokonce vylepšil své osobní maximum na mrtvý tah o téměr 25kg (267,5kg). I díky tomuto výkonu si vytvořil také svůj nejlepší výkon v celkovém trojboji (705kg).
  (250 ; 187,5 ; 267,5) = 705

  Michal Krček i přesto, že také zapsal svůj osobní rekord ve dřepu (300kg), nebyl se svým výkonem příliš spokojený. V benčpresu i mrtvém tahu zapsal vždy jen základní pokus. Zřejmě vyčerpal své síly již na dřepu, ale co..osobák tam je a v celkovém hodnocení se umístil na parádním 2. místě.
  (300 ; 220 ; 265) = 785

  Zbylí 3 závodníci z TJ Olympia Zlín se potkali ve stejné váhové kategorii (muži do 120kg).

  Nejlépe z nich se umístil Miroslav Hejda, který předvedl velmi solidní výkony, odzávodil hezky, čistě a se svými výkony (335 ; 255 ; 320) = 910 bral celkové stříbro.

  Ihned za Mirkem se umístil zkušený závodník, jediný master z výpravy Olympie, Zoltán Kanát, který rovněž předvedl jisté a stabilní výkony (285 ; 210 ; 210) = 705 a na jehož krku se tak leskla bronzová medaile.

  Posledním zmiňovaným je Jan Vavruša. Honza i přes veškerou svou snahu, poctivou přípravu a vydané úsilí, nedokázal zapsat základní váhu na dřepu ani v jednom ze třech pokusů. MČR pro něj v tu chvíli končilo, dle pravidel byl diskvalifikován, a nemohl tak soutěžit o celkové umístění. Avšak Honza to nevzdal, zatnul zuby a alespoň v disciplíně mrtvý tah se mu dostavilo malé, bronzové medaile. Jeho trojboj byl ( --- ; 160 ; 260) = 0

   

  Všem našich dříčům, borcům, kapacitám, MOCKRÁT GRATULUJEME a přejeme mnoho sil do dalších závodů.

   

  Děkujeme také všem našim sponzorům, kteří ať už finančními, nebo hodnotnými dary přispěli do naší soutěže, především díky vám byla naše soutěž zase o něco lepší a atraktivnější!

   

  Na závěr také děkujeme všem pomocníkům a nakladačům, za příkladnou pomoc a hladký průběh přípravy, samotných závodů a úklidu. Moc si toho važíme.


  Jo a...Vendulce za luxusní perník a palačinky! :-)

   

  TJ Olympia Zlín