• 22BŘE

  8. března 2014 se konalo mistrovství České republiky v silovém trojboji juniorů a dorostenců - s mezinárodní účastí. Soutěže se zúčastnilo 45 závodníků jak z Česka, tak i ze Slovenska. Soutěž probíhala v nové sportovní hale v Lukově. Důraz byl především kladen na to, aby se nepoškodila žádná část haly - především podlaha. A to se povedlo. Soutěž měla hladký průběh a nic se nepoškodilo. Co se týče výsledků domácích borců, tak ty byly velmi kvalitní. Nejprve se představil v dopolední části David Trunkát, jenž závodil v kategorii dorostenci do 83kg. Svými výkony (dřep - 210kg, benčpres - 105kg a mrtvý tah - 242,5kg) si zajistil prvenství ve své kategorii. V absolutním hodnocení dorostenců obsadil krásné 3. místo.

  Jako další nastoupil Robert Rajzl. Robert nastoupil v kategorii junioři do 74kg. Robert překvapil především ve dřepu, kde zvládl s rezervou 217,5kg.

  V benčpresu Robert zatlačil 137,5kg a v mrtvém tahu zatáhl 210 kg. Nakonec to pro Roberta znamenalo prvenství v jeho kategorii.

  (příprava a hecování na mrtvý tah ala Petr Zámečník)

  V dopolední části závodil jako poslední Tomáš Pavliš. Tomáš závodil v kategorii junioři do 83kg. Pro Tomáše to byl nominační závod na ME juniorů a dorostenců. ME se koná od 9. do 13. dubna v Rusku (Petrohrad). Tomáš zvládl dřep s 300kg.

  Na benčpres zvládl Tomáš zatlačit 165kg a v mrtvém tahu vytvořil nový mužský i juniorský rekord výkonem 305,5kg.

  Tomáš svými výkony obhájit prvenství v kategorii a v celkovém pořadí skončil na krásném druhém místě.

  V odpolední části závodili Adam Portéš a Ondřej Janča. Oba nastoupili ve sloučené kategorii junioři do 105kg (zde nerozhodovala v součtu zvednutá váha, ale body - koeficient x zvednutá váha)

  Adam Portéš dřepnul 250kg, na benčpres zvládl vytlačit 157,5kg a v mrtvém tahu pokořil hranici 280kg. Adam obsadil druhé místo.

  Ondřej Janča dřepnul 260kg, v benčpresu vytlačil 135kg a v mrtvém tahu zvládnul  zatáhnout 265kg. V hodnocení to znamenalo pro Ondru 3. místo.

  V celkovém hodnocení klubu zvítězila Tj Olympia Zlín - tím potvrdila skvělou formu svých závodníků.

  Sponzorem akce byl zlínský kraj

  O výsledkový servis se staral Tomáš Poles www.powerlifter.cz
  Kompletní fotogalerii naleznete zde