• 23LIS

V sobotu, dne 22.11.2014 proběhlo 23. Mistrovství Severní Moravy v silovém trojboji mužů a žen, které se konalo v Ostavě - Vítkovicích.

Hned z rána jsme museli řešit mírnou kolizi ve chvíli, kdy jeden ze závodníků nenavážil potřebou váhu do své kategorie. Avšak nakonec vše dobře dopadlo, a tak byla Olympia připavena v plném počtu devíti závodníků. Prostory byly kvůi rekonstrukci sportovní haly poněkud těsnější, než na které jsme ve Vítkovicích zvyklí, ale ani to nezabránilo tomu, aby byly předvedeny ty nejlepší výkony.
    Soutěž probíhala poměrně rychle, mnohdy i rychleji, než se někteří závodníci stačili vůbec připravit. Obecenstvo bylo velmi aktivní, a tak svým potleskem a hlasitým povzbuzováním krásně doplňovali místní atmosféru. Největšímu potlesku a psychické podpoře, zejména z řad obsluhy baru, se dostaválo (kupodivu) našemu Michalu Krčkovi, přestože nebyl domácí. Jak si získal tolik ženských srdcí raději nechtěl prozradit. :-)
    Pro mnohé naše závodníky byly tyto závody vůbec prvními, o to více byly jejich výkony ceněny. Zkrátka poprali se s tím na výbornou a my jen doufáme, že se jim tento sport zalíbil a uvidíme je i na dalších soutěžích. Výsledky byly skutečně více než slušné, napříč věkovými i hmotnostními kategoriemi a Olympia Zlín byla zaslouženě nejúspěšnějším oddílem oblastní Moravy.

Zvláštní poděkování patří Marku Žákovi, který jako JEDINÝ pomocník musel zvládnout všech 9 závodníků. Odvedl obrovský kus práce, jak fyzické tak psychické podpory. Velmi si vážíme jeho pomoci, po dobu celých závodů se prakticky nezastavil a jen bandážoval, zapisoval pokusy, oblékal do dresů a tak dále. Děkujeme!

Zde jsou výsledky našich závodníků, kompletní výsledky najdete v přiloženém odkazu.