• 20ŘÍJ

  Závodník TJ Olympia Zlín, Zoltán Kanát se stal v americkém Texasu Mistrem Světa v silovém  trojboji

  masters 2 v  kategorii do120 kg.! Impozantním výkonem 890 kg. !!!

  Vytvořil dva světové  rekordy! V benčpresu zvedl 260 kg.! A další  světový  rekord  vytvořil v dřepu -výkonem  340 kg. !

  V celkové klasifikaci všech  závodníků a  katregorii byl druhý  nejlepší..!! V obrovské  konkurenci Američanů,Rusů,Finů a dalších..

   

   

  Další pěkný úspěch zaznamenali borci TJ Olympia Zlín,při prvním kole extraligy,které proběhlo v sobotu 12.10. ve Svitavách..

  Družstvo ve složení : Miroslav Hejda.Marek Žák,Tomáš Pavliš a Zoltán Kanát,zde vybojovalo bronzovou medaili ! Po tuhém a vyrovnaném boji s celky Sokola Nymburk A KST Jihlava! Bojovalo se do posledního pokusu. A nakonec zlínaci těsně podlehli Nymburku a Jihlavě. Řekl nám trenér Stanislav Krček.

  Nejlepší ze zlínáků Miroslav Hejda se blýskl výkonem 330 kg.v mrtvém tahu!

  Tomáš Pavliš vytvořil český rekord v mrtvém tahu v kategorii do 83 kg. výkonem 300 kg.! Je to rekord  juniorský i v  mužích.! Řekl tremér.

  Zazářila též jediná žena ve startovním poli Eva Bánovská, která závodila v družstvu B Olympie,které skončilo 9. Eva vytvořila v každé disciplině český rekord! V dřepu zvedla 130 kg.! V benčpresu 70 kg.! A v mrtvém tahu 142 kg.! Zároveň vytvořila rekord v trojboji, výkonem 342,5 kg. !!!

  Družstvo B skončilo 9. Družstvo C, které se mělo účastnit národní ligy, která byla o týden dříve, se bohužel nezúčastnilo kvůli zranění závodníků.